HONOR, Magic6 Pro ve Magic V2 için Android 15 Beta Programını Yayınladı

HONOR Magic6 Pro ve HONOR Magic V2 bu güncellemeyi alan ilk iki cihaz oldu. Bu program, HONOR kullanıcıları için en son Android güncellemelerine erken erişim sunarak yeni özellikleri test etmelerine ve kullandıkları uygulamaların HONOR amiral gemisi akıllı telefonlarıyla uyumluluğunu artırmalarına olanak tanıyor.

Kullanıcı deneyimi, gelişmiş güvenlik ve gizlilik, optimize edilmiş cihaz kaynak yönetimi ve daha birçok deneyim optimizasyonunu Android 15 ile çok daha iyileşiyor.

Optimize Edilmiş Gizlilik ve Güvenlik

Android 15 ile kullanıcılar artık kişisel bilgilerini daha güvenli bir cihaz ortamında daha fazla denetimle koruyabiliyor.  Üçüncü taraf uygulamaların özel kullanıcı verilerini toplamasını önleyerek reklam içerikleri gibi hizmetlerin farklı bir alanda çalıştırılmasına olanak tanıyan SDK sanal alanını da bu program ile geliyor. Ayrıca kullanıcının gizlilik deneyimini daha da geliştirmek için Android 15, kullanıcıların kamera veya mikrofon gibi özellikler için izinleri yönetirken ve kullanırken, gizlilik korumalarının detaylarından daha fazla haberdar olmalarını sağlayan yeni bir izin yönetimi portalı ile geliştirilmiş bir gizlilik göstergesi sunuyor.

Performans ve Güç İyileştirme

Android 15, Oyun Uygulamaları gibi yoğun güç kullanan programların cihazın güç sistemiyle nasıl etkileşime girdiğini yönetmeye yardımcı olan Android Dinamik Performans Çerçevesini (ADPF) geliştirmeye devam ederek cihazın GPU, CPU ve soğutma sistemindeki ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermesine ve uzun süre arka planda çalışan uygulamaların enerjiyi daha verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı oluyor.

Android 15, kişiselleştirilmiş özellikleri daha da optimize edeceğini vadediyor.  Örneğin, sosyal medya uygulamaları üzerinden fotoğraf çekimi yapıldığında mobil cihazlar flaş yoğunluğunu kontrol edilebilecek. Kullanıcılar, daha fazla kişiselleştirilmiş kullanıcı senaryoları üzerinde daha fazla optimizasyon yapmak için Google tarafından sağlanan Android API’lerini, araçlarını ve kaynaklarını kullanabilecekler.

Son dönemde teknoloji tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan HONOR Magic6 Pro ve HONOR Magic V2, aldığı Android 15 Beta 1 güncellemesiyle daha da gelişiyor. HONOR Magic6 Pro, sihirli Falcon Kamerası, cihaz üzerindeki MagicLM ve yapay zeka sektöründe inşa edilen akıllı cihaz segmentinin bir temsilcisi olan hedef tabanlı yapay zeka uygulamasıyla tanınıyor. HONOR Magic V2 de, katlanabilir telefonlar ile diğer tüm akıllı telefonlar arasındaki sınırı aşmış ve ilk kez katlanabilir telefonun kalınlığını 10 mm’nin altına indirerek dünyanın en hafif ve en ince katlanabilir telefonu olma unvanına taşıyor. Bu iki amiral gemisi cihaz ileri dönem içinde küresel kullanıcılarına 4 büyük MagicOS güncellemesi ve 5 yıllık güvenlik güncellemesi alacağını garanti ediyor. 

HONOR, Android işletim sistemi için uygulamalarını uyarlama, optimize etme ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlama konusunda kullanıcılarını aktif olarak destekliyor. Android 15 Beta 1, Android’in bir sonraki sürümü için uygulamaların uyumluluğunu ve geliştirilmesini iyileştirmek üzere kullanıcılarına birçok yenilik sunuyor. HONOR ayrıca bu yaz Android 15 Beta’nın bir sonraki güncellemesiyle kullanıcılarına yeni deneyimler sunacağını duyuyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir