Sonunda evlendiler! Bir ‘evet’ dedi, hayatı değişti

O düzen, o gösteriş, benzerine filmlerde rastlanacak gibi olur… Yol kenarında kurulan barikatların ardına dizilenler şanslı ve mutlu çifti görebilmek için birbiriyle yarışır.

Tören bittikten sonra da ardından uzun uzun ‘düğün dedikodusu’ yapılır. Gelinden damada, konuklardan görevlilere herkes ince ince mercek altına alınır.

İşte İngiltere’nin başkenti Londra tam da böyle bir törene ev sahipliği yaptı.

?

YILIN SOSYETE DÜĞÜNÜ 
Prens William’ın ve bütün İngiliz kraliyet ailesinin yakın aile dostu olan Westminster Dükü Hugh Grasvenor ile bir süredir nişanlı olduğu Olivia Henson, bugün düzenlenen gösterişli bir törenle hayatlarını birleştirdi.

33 yaşındaki Grosvenor ile 31 yaşındaki Olivia Henson’ın düğünü daha aylar öncesinden basının gündemini meşgul etmeye başlamıştı. Hatta bu tören daha gerçekleşmeden “yılın düğünü” unvanını aldı bile.

Gelin Olivia’yı törenin yapılacağı katedrale babası Rupert getirdi. O sırada baba kız, ünlü bir otomobil firması tarafından sağlanan klasik bir otomobili kullandı.

KUTLAMA YEMEĞİ VE EĞLENCE AİLENİN MÜLKÜNDE
Sade ama çok şık gelinliği içinde mutluluktan ışıldayan Olivia’yı törenin yapılacağı Chester Katedrali’ne babasının kolunda girdi. O sırada da çevrede toplananların sevgi gösterilerine gülümseyip el sallayarak karşılık verdi.

Nikahın ardından çift, 400 konuğunu Grosvenor ailesinin sahibi olduğu Eatol Hall’da düzenlenen bir yemek ve partide ağırladı.

Düğünde Prens William oğlu George’un vaftiz babası ve çocukluğundan beri yakın dostu olan Hugh Grosvenor’ı yalnız bırakmadı.

Onun sağdıcı olarak görev aldı. Normalde eşi Kate Middleton da törene katılırdı ancak kanser tedavisi yüzünden evde çocuklarıyla kaldı. 

İNGİLTERE’NİN EN GÖZDE BEKARIYDI 
Soylu bir aileden gelen damat Hugh Grosvenor, Henson ile nişanlanıncaya kadar İngiltere’nin en gözde bekarı olarak biliniyordu. Bugünkü düğünün ardından artık bu unvanını daha yeni nesillere devretti.

Grosvenor, sahip olduğu 10 milyar sterlin servetiyle Sunday Times’ın dünyanın en zenginleri listesinde 14’üncü sırada yer alıyor.

Soylu bir aileden gelen Hugh Grosvenor’un babası 6’ncı Westminster Dükü Gerald Grosvenor. Annesi ise Natalie Grosvenor. Annesinin kökenleri Rusya’nın son hükümdarı Nikolai Romanov’un ailesine kadar uzanıyor.

Ayrıca anne tarafından ünlü Rus yazar Alexander Pushkin ile onun karısı Natalia Nikolayevna Goncharova ile de kan bağı bulunuyor.

Hugh ile Olivia törenin ardından resmen karı- koca olarak coşkulu kalabalığın karşısına çıktı. Mutlu çift orada da birbirlerine romantik bir öpücük verdi. 

Gelin Olivia Henson, törenin yapılacağı Chester Katedrali’ne babası Rupert’ın kolunda girdi.

Evlilik sonrası Westminster Düşesi unvanını alan Olivia Henson’ın gelinliği gayet sadeydi. Sırt kısmında bir dekolte detayı bulunan gelinliğin bir de kuyruğu vardı. Duvak da yine sade ama gayet şıktı. 

Olivia’nın görünümünde en çok dikkat çeken ayrıntılardan biri ayakkabıları oldu. Genç kadın, geleneksel beyaz yerine mavi renkli, fiyonklu bir ayakkabı giydi. Gelinin mavi ayakkabılarının ise geleneksek bir anlamı var. Düğünde gelinin mavi herhangi bir aksesuar ya da giyim eşyası kullanması, sadataki ve saf sevgili simgeler. Aynı zamanda mavi rengin tıpkı bizim geleneğimizde yer alan nazar boncuğu gibi kötü enerjiden koruduğuna da inanılıyor.

Olivia’nın duvağına ve gelinliğinin kuyruğuna hakim olmak için yardım alması gerekti.

Heyecanı yüzünden okunan gelin, evlilik töreninde saçlarını toplamayı tercih etti.

Olivia Henson’ın gelinliği İngiliz modacı Emma Victoria Payne’in imzasını taşıyordu. Duvağı ise Grosvenor ailesinin evlenen kızlarının ya da aileye katılan gelinlerinin düğün günü takması için tasarlanan zarif bir taçla topuzunun üzerine yerleştirildi.

Gelinlikte sadece Grosvenor ailesinin değil kendi ailesinin izleri de vardı. Genç kadının duvağı ise kendi büyük büyük annesinin 1880’de giydiği gelinliğin duvağındaki çiçek desenlerini içeriyordu.

Zarif gelinliğin en çok dikkat çeken yanı da kuyruğu ile duvağı oldu.

Gelinin çiçekleri ile Grosnevor ailesinin atalarından kalan mülkün bahçesinden toplandı.

Gelinin nedimeleri beyaz elbiselerini siyah ayakkabılarla tamamladı. Hem ellerinde çiçek buketleri hem de başlarında çiçekten taçlar vardı.

Nikah sonrası gelin ve damat, küçük nedimelerle birlikte katedralden çıktı.

Olivia, esen rüzgar yüzünden kuyruk ve duvağının kontrolü için yardıma ihtiyaç duydu. 


ÜÇ KIZ KARDEŞ ARASINDA TEK ERKEK ÇOCUK 

Ailesinin dört çocuğundan biri ve tek oğlu olan Hugh Grosvenor, yükseköğrenimini New Castle Üniversitesinde tamamladı. Ardından da kendi aile şirketinde çalışmaya başladı.

Babasının 2016 yılındaki ölümünün ardından da hem onun unvanını hem de 9 milyar sterlinlik servetini devraldı.

Hem geldiği aile hem de iş dünyasındaki kendi çalışmaları sayesinde daha 30’lu yaşlarının başında dünyanın en zenginleri listesine giren Hugh Grosvenor, geçen yıl Olivia Grace Henson ile nişanlandı.

Her ne kadar kendisi de varlıklı bir aileden gelse de bu düğün ile Henson’ın hayatı da değişti. Hugh Grosvenor ile resmen hayatını birleştirdikten sonra Westminster Düşesi unvanını aldı.

DAMADIN İNGİLİZ KRALİYET AİLESİYLE YAKIN BAĞLARI VAR: WILLIAM DA ORADAYDI
Bu düğünün bunca önemsenmesinin ve yılın düğünü olarak ilan edilmesinin nedenine gelirsek… Grosvenor ailesinin İngiliz kraliyet ailesiyle yakın bağları var.

Grosvenor ailesi 1600’lü yıllardan itibaren kendi emlak imparatorluğunu kuran bir aile. Damat Hugh’un adını taşıdığı büyük büyük dedesi Hugh Lupus Grosvenor, 1874 yılında dönemin kraliçesi Victoria tarafından Westminster Dükü olarak ilan edildi.

Bundan sonra da İngiliz kraliyet ailesiyle bağları daha da sıkılaştı. Hugh Grosvenor’ın babası Gerald, Kral Charles’ın yakın dostuydu.

Bu yakınlık Gerald’ın 2016 yılında ölümüne kadar sürdü. Ayrıca Hugh’unh vaftiz babası da Kral Charles.

Ama bu kadar da değil.

Hugh Grosvenor, Prens William ile Prens Harry’nin de yakın dostu. William ile Kate’in en büyük çocuğu George’un vaftiz babası. Aynı şekilde Prens Harry ile Meghan Markle’ın ilk bebeği Archie’nin de vaftiz babası.

Hugh Grosvenor ile Olivia Henson’ın nasıl tanıştığına gelirsek… İki genç ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştı. Geçen yıl nişanlanan çift, bugün de Chester Katedrali’nde hayatlarını birleştirdi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir